Sıkça Sorulan Sorular


İlmio'dan nasıl alışveriş yapabilirim?

Sitemizden alışveriş yapmak oldukça kolay ve güvenlidir. Beğendiğiniz ürünleri "Sepetime Ekle" butonundan ekleyebilir, eklediğiniz ürünleri "Sepetim" butonu üzerinden listeleyebilir ve satın alabilirsiniz.
Sepetinizdeki ürünleri almak için "Ödemeye Geç" butonuna tıklayarak satın alma işleminizi başlatabilirsiniz. Açılan sayfadaki teslimat adresi ve fatura bilgilerini girdikten sonra takip eden sayfalarda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. Son olarak ödeme onayı verdikten sonra satın alma işleminiz tamamlanacaktır.

Sepetim nedir?

Online mağazamıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Sepetinizde bulunan ürünleri sepetinizden çıkarabilir veya sepetinize yeni ürünler ekleyebilirsiniz.
Sepetinizdeki ürünler kısa bir süre saklanır, sürenin dolması ile birlikte sepetinizden silinir ve diğer üyelerimizin satın alımına açılır.

Siparişlerimi nasıl izlerim?

Siparişlerinizi "Siparişlerim" sayfasındaki ilgili sipariş numarası üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca geçmişte yaptığınız alışverişlerinizi listeleyebilir, güncel alışveriş durumunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Oluşturduğum siparişe ürün ekleyebilir miyim?

www.ilmio.com'dan verdiğiniz siparişler bize online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün olmayacaktır. Sadece mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir veya satın almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

Siparişimi onayladıktan sonra vazgeçtim, nasıl iptal ettirebilirim?

Siparişinizin iptali için ürününüzün kargoya teslim edilmemiş olması gerekmektedir. Aksi halde iade prosedürlerini uygulamanız gerekecektir. Kargoya teslim edilmemiş ürünlerin iptali için Siparişlerim kısmından 'İptal Et' butonunu kullanabilir ya da 0312 472 34 34 nolu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizi arayıp iptal talebinizi iletebilirsiniz....

Siparişimi teslim aldıktan sonra, ürün üzerinde bulunan koruyucu alarmı ne zaman çıkartabilirim?

Siparişinizi teslim aldıktan ve ürünü deneyip iade işlemi yapmayacağınıza emin olduktan sonra koruyucu alarmı çıkarabilirsiniz. Koruyucu alarmın çıkarılmasından sonra iade işlemini gerçekleştiremeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

Koruyucu alarmı ürüne zarar vermeyecek şekilde nasıl çıkartabilirim?

Koruyucu alarmı en kolay şekilde çıkartmak için lütfen videoyu izleyiniz.
Teslimat anında herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

İlmio fiyat politikası gereği 1500 TL ve üzeri siparişlerinize kargo ücreti yansıtılmayacağı için siparişinizin teslimi sırasında ekstra bir ödeme yapmayacaksınız.


Kargo Ücreti ne kadardır? Ücretsiz Kargo seçeneğiniz var mı?

Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak adına kargo ücretini sabit tutuyoruz. Satın aldığınız ürünün tutarı, boyutu ve mesafesi ne olursa olsun ödeyeceğiniz kargo ücreti Ups Kargo için 49.95 TL, Yurtiçi Kargo için 59.95 TL'dir. 1500 TL ve üzeri siparişlerinizde ise kargo ücreti ödemeyeceksiniz.

 

Teslimat adresinde ben yoksam, siparişim kime teslim edilecek?

Siparişinizin teslim edileceği gün belirtilen adreste bulunmamanız durumunda teslimatınız adreste bulunan bir yakınınıza yapılacaktır.
Sizlere hiçbir şekilde ulaşılamadığı durumlarda ise kargo yetkilisi, adresinize bir haber kağıdı bırakacaktır. Siparişinizi bu haber kağıdı ile birlikte 3 gün içerisinde ilgili şubeden alabilirsiniz.
Aynı zamanda kargo şirketleri teslimat prosedürleri değişiklik gösterebileceği için kargonuzun bulunduğu şube ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Teslim süresini aşmanız durumunda ürününüz kargo şirketi tarafından depo adresimize geri gönderilecektir.

Siparişini verdiğim ürün ne zaman kargoya verilir, ne kadar sürede elime geçer?

İlmio ailesi olarak sizlere en iyi kargo hizmetini sunmak adına UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile çalışmaktayız. İnternet mağazamızdan vereceğiniz siparişler, UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo güvencesiyle en hızlı şekilde tarafınıza ulaştırılacaktır.
Siparişini verdiğiniz ürünleri sizlere mümkün olan en kısa süre içinde ulaştırmak adına internet mağazamız üzerinden sattığımız ürünlerin tamamını ilmio.com ’a ait depoda tutmakta ve 1-5 iş günü içerisinde siparişinizi kargo firmasına teslim etmekteyiz. Böylece siparişlerinizin tedariği için ekstra zaman kaybı yaşanmayacak, siparişiniz 1-5 iş günü içerisinde adresinize kargolanacaktır.

Siparişimdeki ürün/ürünler yanlış geldi, ne yapmalıyım?

Siparişini verdiğiniz ürün ile size gönderilen ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunlar için 0312 472 34 34 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz ile yapacağınız görüşmenin ardından size verilen kargo gönderi kodu ile ürününüzü hiçbir kargo ücreti ödemeden adresimize geri gönderebilirsiniz. Talebinizin işleme alınabilmesi için 7 günlük yasal iade sürenizi aşmamanızı rica ederiz.

İade süremiz 7 gündür. Hasarlı ve şüpheli görülen paketleri teslim almalı mıyım?

Siparişiniz size ulaştığında, gönderi paketinde herhangi bir bozulma ya da şüpheli durum tespit ederseniz lütfen kargoyu teslim almayınız. Kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyip en kısa sürede müşteri hizmetleri temsilcimizle iletişime geçiniz. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz bir paketi, teslim fişini imzalayıp kabul ettiğiniz takdirde taşıma sırasında gerçekleşen hasar, kaybolma gibi durumların tespit edilme ihtimali ortadan kalkar. Bu durumda kargonuzun taşınması sırasında oluşabilecek hasarlardan dolayı kargo firması sorumlu tutulamaz. Kargo teslim fişi siparişinizin hasarsız ve eksiksiz bir şekilde size ulaştığını, bunun da sizin tarafınızdan onaylandığını gösterir belgedir. Kargonuzla ilgili en ufak şüphe duymanız halinde lütfen görevliden tutanak tutmalarını isteyiniz.

 

Değişim yapabilir miyim?

Online alışverişlerde değişim uygulamamız bulunmamaktadır. 

Satın aldığınız ürünleri tarafımıza iade için gönderebilir ve yeniden sipariş oluşturabilirsiniz. 

İade koşullarınız nelerdir?

İade işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamış, etiketinin ve koruyucu alarmının çıkarılmamış, tadilat görülmemiş ve yeniden satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir. Aksi bir durumda iade talebiniz kabul edilmeyecek, kargo hizmet bedelinin de iadesi gerçekleşmeyecektir.

Ürünlerin, siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturası ile gönderilmesi ve fatura üzerindeki ilgili alanların doldurulmuş olması gerekmektedir.

İade süremiz 7 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.

Satın aldığınız ürünlerde değişim uygulamamız bulunmamaktadır. Almış olduğunuz ürünü iade edip, istediğiniz ürün için yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün iade aşamaları nelerdir?

İade işlemleri iki şekilde gerçekleşmektedir;

İlk seçenek olarak ilmio.com 'da Siparişlerim bölümünden İade Et butonuna tıklayarak, iade kodu oluşturabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü ve E-arşiv faturasını paketin içine yerleştirdikten sonra aldığınız iade kodunu da kutunun üst kısmına yazarak, anlaşmalı olduğumuz UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. 

İade  ürünlerinizi UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.Ürünleri teslim aldığınız UPS Kargo ve Yurtiçi Kargo ile anlaşmamız gereği yapacağınızı gönderiler için kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Farklı kargo firmaları ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.

İade  ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.

*Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, İlmio tarafından iade alınmayacaktır.


Online mağazanızdan satın alınan ürünlerin iade süresi kaç gündür?

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde  iade edebilirsiniz. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.

Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. 

 

Bizi Takip Edin